هزینه لنزهای داخل چشمی

هزینه لنزها و در دسترس بودن آنها

هزینه لنزهای داخل چشمی
WWW.Dr-Naderi.com

هزینه لنزهای داخل چشمی از آنجایی که بعضی از لنزهای چند کانونی داخل چشمی جدید هستند، .ممکن است بعضی جراحان آشنایی کافی با کار گذاری آنها نداشته و به شما پیشنهاد نکنند. به همین دلیل اگر بدنبال این لنز ها هستید، .با جراحانی که تجربه لازم را دارند مشورت کنید. خوشبختانه انواع معتبر این لنزها و با قیمتی بسیار مناسب تر از بازار جهانی در ایران موجود است.

بدیهی است مسئله قیمت این لنز ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. عمل جراحی کاتاراکت .در اغلب مواقع توسط بیمه ها بخوبی پوشش داده میشود و در اغلب مواقع هزینه های مربوط به لنز های معمولی نیز توسط بیمه ها پرداخت میشود ولی توجه داشته باشید که لنز های سه کانونه جدیدی مانند لنز شرکت زایس آلمان (Zeiss AT Lisa)، لنز FineVision شرکت PhysIOL بلژیک، لنز پان اپتیکس شرکت آلکان آمریکا (Panoptix)،لنز سیمفونی شرکت AMO آمریکا و همچنین لنز های چند کانونه قبلی مثل  ReSTOR, ReZoomو لنز تطابقی   Crystalens  که به عنوان لنز های خاص شناخته میشوند، حتی در امریکا و سایر کشورها نیز تحت پوشش های بیمه ای قرار نمی گیرند.

هزینه لنز داخل چشمی

اگر در گوگل جستجو کنید (?How much does multifocal IOL cost) قیمت این لنزها  بطور معمول هزینه ای در حدود.۱۲۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار  ( در ایران حدود ۴تا۶ میلیون تومان است ) برای هر چشم را در بر میگیرد و در امریکا  به طور متوسط .۲۵۰۰ دلار و حدود هزینه  هر لنز بین .۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلاراست  که لازم است توسط بیمار شخصا پرداخت شود. در هیچ کشوری این لنز ها تحت پوشش بیمه نیست و فرد داوطلب باید از هزینه شخصی قیمت ان را بپردازد.هزینه لنزهای داخل چشمی

حداقل قیمت تقریبی لنز های چند کانونی، در ایران حدود ٣۵٠٠٠٠٠٠ ریال و قیمت لنز های توریک در دو نوع مختلف الکان و هویا بترتیب حدود ١۶٠٠٠٠٠٠ و ٨۵٠٠٠٠٠ ریال میباشد وحال انکه قیمت لنزهای معمولی تک دید بطور میانگین ٣٠٠٠٠٠٠ ریال است که بیمه ها نیز معمولا در همین حد هزینه لنز را متفبل میشوند .

البته ممکن است با همه گیر تر شدن مصرف بیشتر این لنز ها در میان جراحان و بیماران پوشش بیمه ای در اینده مشمول این لنز ها نیز بشود . به هر حال بد نیست که حتما قبل از عمل از میزان تعهدات بیمه خود در این موارد مطلع شوید .

موقعی که به هزینه جراحی فکر میکنید بد نیست به هزینه های احتمالی عینک های دور یا نزدیک بعد از عمل فکر کنید؛ چراکه در بسیاری از مواقع و بویژه در صورت انتخاب لنز های معمولی بعد از عمل مجبور به تغییر عینک های قبل از عمل خود هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.