آب مروارید را کی عمل کنیم

 زمان مناسب عمل آب مروارید

بینایی پیشرفته ترین حس بدن است که دائماً اطلاعات مربوط به جهان اطراف را دریافت می کند. بازیابی بینایی به شما توان مجدد در آغوش گرفتن زندگی را می دهد.  شما را با دیگران وصل می کند و به شما امکان می دهد کارهایی را که می خواهید انجام دهید.

چه زمانی متوجه علائم آب مروارید می شوم؟

cataract symptoms علائم آب مروارید آب مروارید می تواند طی سالها ایجاد شود و در ابتدا ممکن است هیچ علائمی مشاهده نکنید. آب مروارید معمولاً در هر دو چشم ایجاد می شود، اما سرعت ایجاد آن در دو طرف متفاوت است. معمولاً آب مروارید یک چشم بیشتر از چشم دیگر است. بینایی شما ممکن است مه آلود یا  تار شود و یا حتی در صورت استفاده از عینک، احساس کنید که شیشه عینکتان کثیف شده است.

بیشتر افراد بالای ۶۵ سال برخی از علائم کدورت عدسی طبیعی چشم را دارند و متوجه می شوند که آب مروارید دارند زیرا در انجام کارهای عادی روزمره خود مشکل پیدا می کنند. این علائم عبارتند از: مشکل دید در نور کم یا بسیار روشن، مشکل رانندگی شبانه که به نظر می رسد چراغ های روبرو هاله ای در اطراف خود دارند، تابش خیره کننده از نور شدید، رنگ ها کم رنگ شده یا بیشتر به رنگ قهوه ای یا زرد دیده می شوند، یا ممکن است دچار دوبینی شوید.
در نهایت عینک شما دیگر بینایی شما را اصلاح نمی کند و در صورت عدم درمان، آب مروارید منجر به کوری می شود. جراحی انکساری با لیزر مانند لیزیک برای آب مروارید موثر نیست. آب مروارید در اکثر موارد به دلیل افزایش سن رخ می دهد.

 

 

 

کی آب مروارید را عمل کنیم؟

cataract surgery time زمان عمل آب مرواریدزمان انجام عمل با توجه به نیاز و شرایط هر فرد متفاوت است. در افراد مسن که نیاز چندانی به دید کامل ندارند ممکن است دیرتر نیاز به انجام عمل جراحی باشد. به هر حال شما با کمک چشم پزشک در این زمینه تصمیم خواهید گرفت. آب مروارید زمانی نیاز به جراحی دارد که اختلال بینایی، انجام فعالیت های شغلی یا روزمره مانند رانندگی، مطالعه و تماشای تلویزیون را مختل کند. با تکنیک های جدید عمل جراحی آب مروارید، نیازی به رسیدن آب مروارید نیست.

برخلاف تصور عمومی که تصور می شود آب مروارید برای عمل باید رسیده باشد، با استفاده از تکنیک های مدرن جراحی، می توان عمل آب مروارید را در مرحله نسبتاً اولیه انجام داد. برای انجام عمل سطح خاصی از افت بینایی وجود ندارد، اما معمولاً در صورت کاهش کیفیت بینایی به گونه ای که بر سبک زندگی شما تأثیر بگذارد، عمل جراحی آب مروارید توصیه می شود. افرادی که افت بینایی دارند، برای تعویض گواهینامه ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشند.

هر چقدر فرد در انجام عمل جراحی کاتاراکت (آب مروارید) تأخیر کند باعث می شود که تدریجاً بعلت کاهش قدرت بینایی در انجام فعالیت های روزانه خود ناتوان تر شود و ممکن است به علت عدم دید مناسب منجر به حوادث جبران ناپذیر شود.  حتی عدم درمان آب مروارید ممکن است منجر به بالا رفتن فشار داخل چشم یا آب سیاه (گلوکوم) شود. به هر حال بهترین کسی که می تواند زمان مناسب برای عمل شما را تشخیص دهد چشم پزشک می باشد.